Rekonstrukce RD – Praha, Horní Měcholupy

Stávající rodinný dům s přístavěnou garáží je situován v klidné slepé ulici s přístupem do domu z jihu. Zadáním bylo upravit stávající nevyhovující dizpozici pro potřeby 3-členné rodiny.

Tvarově ani výškově se objekt nemění. Je navrženo celkové zateplení domu a úpravy některých otvorů ve fasádě, vyplývající z dispozičních změn, proslunění a propojení interiéru s exteriérem. Barevné řešení fasád v odstínu bílá káva se vhodně doplňuje s dřevěnými prvky zábradlí a okny. Vzhledem k orientaci uliční fasády na jih, je vstup do objektu nově situován z boku domu. Zvýraznění vstupu je řešeno plnou stříškou v tmavočerveném odstínu (zatím nerealizováno).

Ze vstupního zádveří jsou řešeny vstupy do koupelny s WC a do centrální části, kde se nachází jídelna s kuchyňským koutem. V této části je upraveno stávající schodiště do patra, dále vstup do pokoje v jihovýchodní části domu. Na jídelnu s kuchyní navazuje hlavní obytná část domu v původní garáži. Z jídelny a obývacího pokoje je přes prosklenou posuvnou stěnu přístupná dřevěná terasa na jižní a severní straně domu.

Ve druhém podlaží jsou navrženy z chodby vstupy do dvou pokojů, situované na jižní stranu, dále šatna s technickým zázemím, wc a koupelna. Z chodby je rovněž přístupná terasa nad přízemní obytnou částí.

Komentáře jsou uzavřeny