Bydlení u hradu Rožmberk

Dům je s ohledem na přírodní charakter krajiny osazen v místě původního objektu. Stávající oplocená část pozemku je ponechána jako soukromá, k domu přiléhající, přírodně pojatá zahrada. Zbytek louky je ponechán bez úprav - pouze kolem domu bude upravena modelace terénu.
Hmotově je dům uspořádán jako jednoduchý obdélník s protáhlou dispozicí s orientací štítu a krytou terasou k příjezdové cestě. Servisní část domu (sklady, dílna, garáž, krytá parkovací stání), navazující vstup do domu a relaxační část jsou situovány do hmotově potlačeného suterénu krytého zelenou střechou. Navazující terén kolem stání a garáže je upraven tak, aby se suterén vizuálně maximálně potlačil, k tomu napomáhá i vhodné osázení zelení.
V 1.NP je umístěna společenská část domu, ložnice s možností výstupu na terén, zelená střecha nad garážemi vytváří rovinou část zahrady před jídelnou s panoramatickým výhledem do údolí. Přes zelenou střechu je možné sejít k jezírku.
V podkroví jsou umístěny dva pokoje se zázemím a galerie nad obývacím pokojem. Stávající jezírko bude upraveno a doplněno o pobytovou palubu, která je přístupná přímo z wellnes (zchlazení ze sauny) nebo ze střechy garáží dubovými
přírodními schody
Architektonický koncept je založen na jednoduchých tvarových liniích sedlové střechy, dále na střídmé kombinaci materiálů - nepravidelný tmavý dřevěný obklad, světlá dřevěná okna a plechová nepravidelně falcovaná krytina v tmavě hnědém odstínu.

Komentáře jsou uzavřeny