RD Rožnov

Zastavěná plocha: 162 (RD)+ 65 garáž m2

Pozemek určený pro stavbu domu je umístěn uprostřed zastavěné lokality s přístupem z jihu. Pro zachování orientace domu na jih a návaznosti obývacího pokoje na pobytovou terasu byl dům umístěn k severní hranici pozemku. Garáž se skladem zahradního nářadí byla osazena v přímé návaznosti na ulici. V prostoru mezi garáží a RD vznikla prostorná pobytová zahrada, která je od příjezdové komunikace chráněna hmotou garáže.

V přízemí domu je umístěna ložnice rodičů se samostatnou koupelnou a šatnou, dále pak jídelna a obývací pokoj, který je otevřen přes dvě podlaží. Galerie v patře slouží jako společná herna dětí, pod galerií v přízemí je umístěna pracovna, která měla být oddělena skleněnou stěnou. V patře jsou dále umístěny dva dětské pokoje s koupelnou.

Dům byl navržen v kombinaci bílé omítky, dřevěného obkladu a šedé taškové krytiny (šikmá střecha dle požadavku ÚP). Dalším výrazným prvkem byla sdružená okna do pokojů v patře. Na popud klienta došlo v průhu stavby ke změně- nebyl realizován dřevěný obklad a okna v jižní fasádě byla rozdělena a doplněna o třetí okno.

Komentáře jsou uzavřeny