RD Luleč

Klient si pro stavbu domu vybral parcelu v centru návsi zastavěnou vesnickým stavením a navazující stodolou. Typická vesnická zástavba v okolí je narušena novodobými tvary domů, urbanistické uspořádání zůstalo zachováno.

Po prozkoumání technického stavu objektů bylo rozhodnuto o jejich odstranění. Zachována bude pouze dvorní ohradní zeď, která urbanisticky a architektonicky definuje prostor návsi. Návržena je moderní stavba rodinného domu zachovávající charakter vesnického stavení s exponovanou polohou v centru návsi.
Hmotové členění objektu - přízemní společenská a technická část s plochou střechou a dřevěným obkladem (neuplatňuje se při pohledu z návsi) a zvýšená dvoupodlažní vykonzolovaná hmota se sedlovou střechou a bílou omítkou (pohledově ukončuje uliční řadu domů).

Koncept je založen na jednoduchých tvarových liniích (bez přesahu střech) a střídmé kombinaci materiálů - dřevěný obklad, bílá omítka a tmavě šedá hliníková nebo dřevěná okna, tmavě šedá tašková krytina hladká (např. Bramac tegalit).

V přízemí dřevem obložené části je umístěna ložnice s wellness koupelnou, obývací pokoj a prostorná jídelna s kuchyní, která je dimenzovaná na velké rodinné oslavy. V zadní severní části je umístěno skladové zázemí navazující na garáž. V patře jsou umístěny tři pokoje s koupelnou.

Komentáře jsou uzavřeny